Prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska
Specjalista z zakresu dermatologii i wenerologii a także specjalista alergologii z ponad 30 letnim doświadczeniem.
Przez 18 lat sprawowała funkcję dyrektora Wojewódzkiej Przychodni Dermatologicznej w Bydgoszczy, a od 2001 r. pełni funkcję kierownika Katedry Kosmetologii i Dermatologii Estetycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w Toruniu.
Od ponad 14 lat zajmuje się zabiegami odmładzającymi oraz kosmetologią leczniczą i pielęgnacyjną.
Prof. Zegarska jest autorem i współautorem ponad 100 prac naukowych opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych z zakresu dermatologii, alergologii, dermatologii estetycznej oraz nowotworów skóry. Aktywnie angażuje się w projekty naukowe, organizację konferencji naukowych, warsztatów interaktywnych oraz promocyjnych akcji zdrowotnych.
Prof. Zegarska ukończyła Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie w 1979 r., uzyskując dyplom lekarza medycyny. W 1988 r. przystąpiła do egzaminu specjalizacyjnego, otrzymując z wyróżnieniem tytuł specjalisty II stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii. Następnym krokiem w jej karierze zawodowej było uzyskanie w 1993 r. tytułu doktora nauk medycznych, a rok później, w 1994 r., kolejnej specjalizacji II stopnia z zakresu alergologii. W 2010 r. na podstawie rozprawy habilitacyjnej „Mechanizmy starzenia się skóry w aspekcie badań klinicznych, morfologicznych i immunomorfologicznych” otrzymała tytuł doktora habilitowanego w zakresie medycyny w dziedzinie dermatologia.
Prof. dr hab. med. Lidia Rudnicka
Klinicysta o międzynarodowej renomie oraz ekspert w zakresie chorób włosów, chorób autoimmunizacyjnych i nowotworów skóry.
Swoją karierę zawodową rozpoczynała jako asystent w Zakładzie Immunopatologii Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. W latach 1987-1998 pracowała jako asystent adiunkt w Klinice Dermatologicznej AM.
Obecnie prof. Rudnicka pełni funkcję kierownika Kliniki Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Jest autorką ponad 200 publikacji oraz bierze czynny udział w działalności wielu towarzystw międzynarodowych.
Aktywność popularnonaukowa prof. Lidii Rudnickiej dotyczy głównie popularyzacji wiedzy na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania czerniaka (m.in. akcja „Czerniak-Stop”).
Prof. Rudnicka i współpracujący z nią dermatolodzy stworzyli fundamenty nowej metody diagnostycznej w dermatologii, trichoskopii.
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie, po zrobieniu specjalizacji II w 1994 r., w tym samym roku, otrzymała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych na podstawie pracy „Rola transformującego czynnika wzrostowego beta w patogenezie twardziny układowej”. Siedem lat później, w roku 2001, uzyskała tytuł profesora medycyny.
Dr Marcin Ambroziak
Lekarz dermatolog, wieloletni pracownik Kliniki Dermatologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.
Bierze udział w licznych badaniach klinicznych oraz podnosi swoje umiejętności zawodowe poprzez aktywne uczestnictwo w licznych polskich i zagranicznych kursach, szkoleniach oraz sympozjach.
Specjalizuje się w dermatologii estetycznej, leczeniu chorób włosów, trądziku, łuszczycy, a także dermatochirurgii. Prekursor wielu metod leczniczych dermatologii estetycznej.